ROD "ZAGAJE"


PORADY OGRODNICZE

3d-ruchomy-obrazek-0051
ZIOŁA.
Rośnie zainteresowanie roślinami zielarskimi. Można wręcz powiedzieć o modzie na zioła. Zamiast kupować w sklepie „wyciągnięte” sadzonki w doniczkach, warto uprawiać wybrane gatunki na własnej działce! Będzie taniej, zdrowiej, przyjemniej i z satysfakcją!

Pobierz pliki


ŚLIMAKI.
Broszura podejmuje temat praktycznie zawsze aktualny dla działkowców - wszędobylskie ślimaki. Są one ważną częścią ekosystemu działkowego i w ograniczonej liczbie są dla działkowców pożyteczne. Ich nadmierna ilość bywa jednak uciążliwa. W broszurze dowiecie się wszystkiego, co warto wiedzieć o tych bezkręgowcach i jak sobie z nimi radzić.

BROSZURA KRAJOWEJ RADY PZD
Krajowa Rada PZD regularnie wydaje broszury i plakaty informacyjne skierowane do działkowców zrzeszonych w PZD. Są one wydawane i cały koszt ich wydania pokrywa KR PZD. Każdy działkowiec może bezpłatnie pobrać broszury i plakaty w okręgowych zarządach i zarządach ROD.
Inwazja kleszczy w roku 2016 sprawiła, że wydanie tej broszury stało się nie tylko przyjemnością, ale i koniecznością. Pajęczaki te mogą przenosić groźne bakterie i choroby, w tym kleszczowe zapalenie mózgu i boreliozę, która może „pustoszyć” organizm nawet wiele lat, zanim zostanie zdiagnozowana.
W broszurze znajdują się niezbędne informacje, jak ustrzec się przed tymi pasożytami.

Kreator stron www - szybka strona internetowa